Untitled Document

Her şey hayal gücü kadar sınırsız

Bahçeye yapılan bir evle başlayan macera

İhtiyacınız olanı bulmak mutluluk verir.
Önceliğimiz her zaman temel ihtiyaçlar olsa da, günümüzde artık beğeniler de temel ihtiyaçlar sınıfında yer alıyor.
Söz konusu olan çocuğumuzun ihtiyaçları ise bu hassasiyet daha da artıyor. Çocuk gelişimi, pedagojik açıdan bilinçlenme, çocuğa bir birey olduğu keşfini yaşatmak da bu hassasiyetleri belirliyor.

Minik Ev’in hikayesi de yeğenlerimin bu istek ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak istememle başladı. 12 yıl önce içinde oynayabilecekleri, bahçede onlara özel bir alan yaratma isteğimle ortaya çıkan bir ürün Minikev. Bu ihtiyacı karşılamak için ahşap oyun evi arayışımda, arzuladığım görüntüye yakın bir ürün bulamamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Ancak bu durum kendi projelerimi hayata geçirmem için “Minikev” macerasının başlangıcı oldu.
Benim gibi düşünen, çocuklarının minik dünyalarına özel oyun alanları hayal eden pek çok insan olmalıydı…

İçmimar olmamın ve ahşap konusundaki uygulama deneyimimin verdiği avantajla oldukça başarılı ürünler meydana gelebilirdi ve geldi de…

Minkev’in ürün geliştirme aşamasında öncelik kullanılan malzemelerin hammaddesinin çocuk sağlığına uygunluğu, yapılarda kullanılan detaylarda çocuk güvenliğinin gözetilmesi oldu. Bunun yanında çocukların konfor ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler ve tabii ki estetik… Ayrıca farklı bütçe seçenekleri ve ihtiyaçlar dikkate alınarak Minikev’ler ortaya çıktı.

Şimdi en büyük dileğimiz, inceleyeceğiniz modellerde sizlere uygun bir Minikev bulmanız, içinde çocukların mutlu anlar yaşaması. :)

İç Mimar Emre Çapoğlu