Untitled Document

Her şey hayal gücü kadar sınırsız

Küçükken, hepimizin mutlulukla hatırladığı oyunlar arasında masanın altına girerek minderleri koltuk yapmak, çarşaflardan çadır yapmak kendimize ait bu oyun alanında keyifle oynamak mutlaka vardır. Büyüklerin giremediği sadece bizim boyutlarımıza uygun küçük bir dünya kurmuş ve bu küçük dünyanın tadını çıkarmışızdır hepimiz. 

İnsanoğlunun temel içgüdüsü olan barınma ve korunma ihtiyacını, bizim yaptığımız gibi, evcilik oyunlarıyla her çocuk keşfediyor. Bunu düşünerek küçüklüğümüzde edindiğimiz deneyimlerle, çocukların eğlenceli anlarına renk katmaya çalıştık, onların ne hissettiğini anımsayarak hayal ettikleri dünyayı gerçeğe dönüştürdük. 

Minik Ev’in hikayesi de yeğenlerimin bu istek ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak istememle başladı. 14 yıl önce içinde oynayabilecekleri, bahçede onlara özel bir alan yaratma isteğimle ortaya çıkan bir ürün Minik Ev. Bu ihtiyacı karşılamak için ahşap oyun evi arayışımda, arzuladığım görüntüye yakın bir ürün bulamamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Ancak bu durum kendi projelerimi hayata geçirmem, “Minik Ev” macerasının başlangıcı oldu. 

Minik Ev’ler, çocukların kendilerine ait alanları, evleri olurken aynı zamanda aidiyet duygularını, sorumluluk bilinçlerini artırarak sağlıklı büyümelerine katkı sağlaması amacıyla ortaya çıktı. 

Ayrıca Türkiye’de ilk olmanın verdiği sorumlulukla sağlık, güvenlik, kalite ve estetik standartlarımızı her zaman en üst düzeyde tutmaya devam ediyoruz. 

İç Mimar Emre Çapoğlu